Kategorie

Producenci

Brak producentów

Dostawcy

Brak dostawców

Najlepsze sposoby ochrony Twojego telefonu przed zniszczeniem

Najlepsze sposoby ochrony Twojego telefonu przed zniszczeniem

Czy zdarzyło Ci się, że w najmniej oczekiwanym momencie telefon wypadł Ci z rąk i upadł na ziemię? Mam nadzieję, że jednak nie miałeś tej nieprzyjemności, w przeciwnym wypadku znasz to uczucie, gdy po chwili podnosisz telefon i masz nadzieję, że wyświetlacz nie został zniszczony.

To i wiele innych rzeczy może stać się z naszymi telefonami, które są obecnie nieodłącznym elementem codzienności. Są pewne sposoby, dzięki którym będziemy w stanie wyeliminować, bądź w znaczącym stopniu zminimalizować uszkodzenia naszego urządzenia.

 

Zacznijmy od wyświetlacza. Obecnie technologie pozwalają na produkcję bardzo odpornych na zarysowania wyświetlaczy, które jednak łatwo ulegają uszkodzeniu przy upadku? W tym wypadku polecam szkło hartowane, które nie tylko chroni wyświetlacz przed zarysowaniem, lecz stanowi warstwę ochronną która pęka przy upadku (powstaje tzw. „pajęczynka”), dzięki której wyświetlacz pozostaje cały.Takie szkło bardzo łatwo się nakłada i bez problemu można je „zerwać” z wyświetlacza i wymienić na nowe. Należy pamiętać, że pęknięte szkło hartowane należy bezwzględnie wymienić, gdyż uszkodzone nie uchroni ponownie naszego wyświetlacza. Tańszą alternatywą są folie ochronne, które jednak chronią wyświetlacz tylko przed zarysowaniem.

 

Kolejną ochroną telefonu są wszelkiego rodzaju etui. Najmniej ingerującym w wygląd i kształt telefonu będą crystal case, które są przezroczyste, zazwyczaj mają niewielką grubość ~0,3 mm, dzięki czemu nie powiększają w znacznym stopniu telefonu. Chronią boki i tył telefonu przed zarysowaniami, np. podczas odkładania telefonu na biurko. Podobne zadanie ochrony telefonu mają pokrowce silikonowe, dostępne w różnych kolorach i wzorach, które mogą podkreślić Twój indywidualny styl. Kolejnym sposobem na ochronę obudowy telefonu mogą być etui wykonane z aluminium. Telefon w takim etui będzie nie tylko chroniony, ale nada smartphonowi stylowy, elegancki wygląd.

 

Gdy jednak przenosimy telefon w kieszeni pełnej innych drobnych rzeczy, typu kluczyki, bądź w damskiej torebce, plecaku, gdzie telefon może mieć kontakt z innymi rzeczami, warto rozważyć zakup zamykanego etui z klapką. Pozwoli ono uchronić telefon przed kontaktem z innymi przedmiotami i zapobiec zarysowaniu zarówno ekranu, jak i obudowy. Warto wspomnieć, że przy takim pokrowcu korzystanie z telefonu nie będzie tak szybkie i wygodne jak przy back coverach. Tutaj będziemy musieli odpiąć magnetyczną zapinkę i otworzyć klapkę, która dodatkowo powiększa rozmiary telefonu.

 

Próbując ochronić swój telefon powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie na ile chcemy zachować oryginalny wygląd telefonu. Obecnie jest tyle możliwości na jego ochronę, że z pewnością każdy wybierze dla siebie coś odpowiedniego. Moim zdaniem warto przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości szkło hartowane, a wybór etui bądź pozostawienie telefonu bez jego ochrony pozostawiam Wam.

2 Comments

  • Avatar
   Marie Gowan
   gru 21, 2021

   We must carefully read blog posts. After reading this post I find it fascinating. Those who love pranks should check out this profile Fake Instagram Post Generator. Learn how to fake your Instagram posts with this profile. It's easy to surprise anyone with a fake post.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code